Agape- miłość bezwarunkowa 


Podstawowa charakterystyka Agape:

- nie stawia warunków, nie wymaga, nie ingeruje w czyjąś wolę, czyli nie wywiera presji aby zmieniać innych i otaczający świat(okoliczności).

Agape jest to bycie w 100% sobą. Co oznacza również kochanie innych i nie sprawianie im niezadowolenia swoim zachowaniem. Ponieważ Agape traktuje wszystkich na równo nie ma potrzeby się stawiać ponad innymi i szanuje ich uczucia. 

Owocami Agape jest bycie:

- cierpliwym(bo nie odczuwa presji na czas, czyli stachu przed niezdążeniem)

- łaskawym(dlatego że nigdy siebie nie potępia, nie potępia też i innych, bo rozumie że każde negatywne zachowanie jest wynikiem braku miłości(strachu) i jedynie miłość może wyleczyć wady

- nie zazdrości(bo czerpie szczęścia z wnętrza, a nie z zewnątrz, nie ma potrzeby porównywania się do kogoś, bo zna swoją wartość. Dodatkowo nie ma potrzeby udawadniania komuś czegokolwiek),

- nie trzyma się kurczowo swoich swoich rozwiązań(dopasowuje się, ponieważ nie boji się strat wynikających z innych pomysłów)

- jest ufna(nie jest podejrzliwa, ale też nie jest naiwna; brak ufności powoduje niepokój; szczytem zaufania jest nie musieć ufać, bo nie nakłada na nikogo swoich praw, ograniczeń i reguł jak ktoś ma postępować. Pozwala ludzią być wolnym). Przez to nigdy się nie zawodzi, bo nigdy nic od nikogo nie oczekuje.

- we wszystkim pokłada nadzieję(ziszcza wszystkie swoje plany, bo ze spokojem ducha, wyciszonym, niezakłócającym głosu serca umysłem przyjmuje wszystkie rozwiązania od źródła(Boga).


Do jakiego stanu intelektualnego, psychicznego doprowadzą Cię kierując się filozofią TV?  Czas nacisnąć na czerwony guzik.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest interpretowany!
    zła            dobra
Antyspam