Agape- miłość bezwarunkowa 


Podstawowa charakterystyka:

- nie stawia warunków, nie wymaga, nie ingeruje w czyjąś wolę, czyli nie wywiera presji aby zmieniać innych i otaczający świat(okoliczności)

Agape jest to bycie w 100% sobą. Co oznacza również kochanie innych i nie sprawianie im przykrości swoim zachowaniem. Ponieważ Agape traktuje wszystkich na równo nie ma potrzeby się stawiać ponad innymi i szanuje ich 'uczucia'. 

(...)

Owocami Agape jest bycie:

  • cierpliwym(bo nie odczuwa presji na czas, czyli stachu przed...)
  • łaskawym(dlatego że nigdy siebie nie potępia, nie potępia też i innych, bo rozumie że każde negatywne zachowanie jest wynikiem braku miłości(strachu) i jedynie miłość może wyleczyć wady
  • nie zawiści(bo nie ma potrzeby porównywania się do innych.
  • jest ufna(nie jest podejrzliwa, a jednocześnie trzeźwo myśląca i nie jest naiwna; brak ufności powoduje niepokój; szczytem zaufania jest nie musieć ufać. Nie musi ufać, bo nie nakłada na nikogo swoich praw, ograniczeń i reguł jak ktoś ma postępować. O ile ktoś nie ingeruje w wolę 2giego cżłowieka. Pozwala ludzią być wolnymi. Przez to nigdy się nie zawodzi, bo nigdy nic od nikogo nie oczekuje.
  • we wszystkim pokłada nadzieję(ziszcza wszystkie swoje plany, bo ze spokojem ducha, wyciszonym, niezakłócającym głosu serca umysłem przyjmuje wszystkie rozwiązania od źródła(Boga).


Do jakiego stanu intelektualnego, psychicznego doprowadzą Cię- kierując się filozofią TV?  Czas nacisnąć na czerwony guzik.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest interpretowany!
    zła            dobra
Antyspam